VEPA ülesehitus

VEPA metoodikaga liitumisel tuleb koolil tutvuda koostööpõhimõtetega.

VEPA metoodika väljaõppes on silmas peetud kahte olulist põhimõtet: õppijad on erinevad ja tõhus õppimine toimub läbi harjutamise.  

2024. aastal saab klassiõpetaja valida, milline on talle sobivaim enesearendamise viis, kas: 

  • E-kursus, kus saab materjali omandada iseseisvalt ja endale sobivas kohas, tempos
    või
  • Kontaktkoolitus, mis toimub kolmel eraldi päeval (24 ak tundi)

Õpetajad osalevad kolmepäevasel (24 ak tundi) VEPA metoodika koolitusel, mis on hajutatud õppeaasta peale. Koolituspäevade vahel praktiseerib õpetaja omandatud töövõtteid oma tundides. VEPA metoodika omandamisel nõustab õpetajat VEPA mentor.

Väljaõppeaastal praktiseerib klassiõpetaja omandatud töövõtteid oma tundides ning igat õpetajat toetab ja nõustab metoodika omandamisel VEPA-mentor. Koostöö VEPA-mentoriga tagab piisava ettevalmistuse, et õpetaja kasutaks VEPA metoodikat süsteemselt ja järjekindlalt ka edaspidi.

Tugispetsialistid, juhtkonna esindajad ja teised õpetajad on oodatud VEPA metoodika lühikoolitusele, mis aitab neil lõimida VEPA põhimõtteid oma kooli konteksti.

Tugipersonali esindajad on teretulnud koolis toimuvatesse VEPA õpetajate kogemusgruppidesse.

Küsimuste korral kirjutage vepa@tai.ee 

 

Arvan, et ilma selle mentorisüsteemita ei oleks see meetod Eestis nii edukas. See tõenäoliselt on uudne, et koolitusele järgneb kohe mentori külaskäik, aga ilma selleta see ei oleks nii edukas olnud.
kooli juhtkonna liige, 2018
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru